DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

*Hos Geldiniz* Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed * Deyip OYLE CIKIN iNSALLAH
DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

Saat

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Cuma Tem. 28, 2017 10:45 pm tarihinde online oldu.

Dua Kuran-i Kerim Dinle

En çok konu başlayanlar

En son konular

» Sabah ve İkindi Namazından Sonra Nafile Namaz Kılınır mı?
Çarş. Haz. 27, 2012 9:16 am tarafından Admin

» Kur'an okumanın zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:33 am tarafından Admin

» İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:29 am tarafından Admin

» Vaktin Önemi ve Onu Boş Yere Harcamanın Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:26 am tarafından Admin

» Hadis Ezber Etkinlikleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:29 am tarafından Admin

» Namaz Dersleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:21 am tarafından Admin

» Regaip Kandili ile ilgili Hadisler
Perş. Mayıs 24, 2012 12:39 am tarafından Admin

» Regaib Kandili Nedir?
Perş. Mayıs 24, 2012 12:28 am tarafından Admin

» Üç Aylar İle İlgili Hadis-i Şerifler..
Perş. Mayıs 24, 2012 12:11 am tarafından Admin

Her gune ozel soz

Ezan Ve Namaz VakitleriEn iyi yollayıcılar

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 203 mesaj attılar bunda 142 konu

Toplam 12 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: vildankader@gmail.com

Cevşen-ül Kebir

Ey OguL

EY OGUL...... Bu yalan dünya mesakkat ve çile yeridir,sikintisiz çilesiz hayat hayat degildir,musibetlerse iyilerin hep pesindedir,dinle bütün nebiler neler çekmis EY OGUL...... Ademle havva akibet cennetten kovuldu,yakubunsa yillarca gözleri görmez oldu,eyyubun vücudunu habis kurtlar bürüdü,dert çekmeden kemale eremezsin EY OGUL...... ibrahim gibi ateslere atilmadikça,ismail gibi minada kurban olmadikça,yunus gibi baligin karninda kalmadikça ,gerçek müslüman olamazsin EY OGUL....... Aise gibi iftiraya ugramadikça,musa gibi kizildenize açilmadikça,yusuf gibi kardesler kuyuya atmadikça,sen dervis olamazsin EY OGUL..... Isa gibi çarmiha zulmle gerilmedikçe,süleyman gibi kus dilini bilmedikçe,nuh gibi tufanda gemiye binmedikçe,cennet ucuz degil kazanamazsin EY OGUL..... Hazreti ömer adaletle daim yogruldu,meryem magarada babasiz çocuk dogurdu,rabia ise bodrumda yilanla dost oldu,çile çekmeden alim olamazsin EY OGUL..... Veysel karani ise ana sözü dinlerdi,mevlana hak hak diye dönüp rabbe yöneldi,evliya çelebi hep diyar diyar gezerdi,rabbini aramadan bulamazsin EY OGUL.... Ali hem cengaverdi hemde çok cesaretli,yunus taptuka yillarca hizmet eyledi,imami azam elma suyunu içiverdi,gaflete dalmadan uyanamazsin EY OGUL..... Hazreti Muhammed gibi hicret etmedikçe,ayagina deve dikenleri batmadikça,magarayi örümcekler agla sarmadikça,hak dostuna komsu olamazsin EY OGUL.... Peygamberimize amcasi çok eziyet etti,nuhun oglu ise gemiye binmedi,kabil kardesini vurup nefsine yenildi,düsman uzakta deme en yakinin EY OGUL..... Bütün çileler bosuna çekilmedi,aciyla sabirla biryerlere gelindi,hepside tek tek imtihana tabi tutuldu,kazananlar kevser suyundan içti EY OGUL...... Atese dayanacagin kadar günah isle,büyük ruhlar büyük aci çeker bunu belle,sen peygamberlerin kuranin yolunu izle,ne kadar haksizliga ugrasanda EY OGULLLLLLL....... Yazar: Nur Yuzlum________

  CİHAD, Allah İÇIN Allah YOLUNDA MÜCADELE VE SABIRDIR

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 18/03/12

  CİHAD, Allah İÇIN Allah YOLUNDA MÜCADELE VE SABIRDIR

  Mesaj  Admin Bir Ptsi Mart 19, 2012 8:31 am

  CİHAD, Allah İÇIN Allah YOLUNDA MÜCADELE VE SABIRDIR


  -Ebu Musa el-Eşari (r.a)’den şöyle rivayet edilmiştir:

  «Bir keresinde Rasulullah (s.a.s) ile bir gazaya çıkmıştık. Altı kişilik bir grub idik. Sadece bir devemiz vardı ve nöbetleşe biniyorduk. Yürümekten ayaklarımız delinmişti.Benim de iki ayağım delinmiş, tırnaklarım dökülmüştü.Bunun için ayaklarımıza bez parçası sarıyorduk. Ayaklarımıza bu şekilde bez parçası sardığımız için bu sefere Zatü’r-Rika gazası denildi.» (Buhari)

  Enes b. Malik (r.a)’den şöyle rivayet edilmiştir:

  «Ahzab sırasında Rasulullah (s.a.s) hendek kazılan yere varmıştı. Muhacirlerin ve ensarın soğuk bir kuşluk vaktin de hendek kazdıklarını gördü. Onların yanlarında kendileri hesabına bu işi görecek köleleride yoktu. Rasulullah (s.a.s) bunların çektikleri zorlukları ve açlığı görünce:

  «Ya Rabb! Dirlik ve yaşamak ahiret dirliğidir. Sen ensarı ve muhacirleri mağfiret et!» buyurmuş. Orada bulunan ashab da Rasulullah (s.a.s)’e cevab vererek:

  «Biz yaşadıkça daima cihad etmek üzere Muhammed’e söz vermiş kişileriz» demişlerdi.» (Buhari)
  HADİSLERDEN NE İSTİFADE EDERİZ

  — Cihad mücadeledir... Nefisle, zorluklarla, düşmanla mücadele... Zamana ve zemine göre değişen araçlarla ifa edilen ilahi bir mücadele... Kimi zaman öğrenmeyle, kimi zaman tebliğ ile, kimi zaman bu din için şöyle veya böyle çalışmayla, kimi zaman bu din yolunda harcamayla, kimi zaman da savaş şeklinde zuhur eder, cihad. Araçlar ve vesileler ne kadar çeşitlilik gösterse de temelde zorluklara, meşakkatlere, acılara dayanmayı gerektirir, cihadın zorlu yolu. Öyle oturarak, konfor ve rahatlık içinde, dert ve tasadan uzak bir cihad anlayışı, bu dinin cihad anlayışıyla asla bağdaşamaz. Zorluklarla vücudlar ve kafalar yorulmadıkça, uykusuzluktan gözler kapanmadıkça, acı ve ızdıraplarla vücudlar sarsılıp gözler yaşlanmadıkça, bu dinin hakimiyeti yolunda bu din için kanlar akmadıkça başarı olmaz. Evet, bunlar olmadıkça cihaddan, bunlanrı göze alamayan mücahidden söz edilemez. Yattıkları yerde cihad ettiklerini zannederek, uykularında şehid olduklarını hayal edenler, doğrulup kalkarak bu dine hakkıyla sarılıp bu dinin gösterdiği metodla, bu dinin emrettiği şekilde mücadeleye girişmedikçe, hayalleri hep hayal olarak kalacak ve ecelle gaflet uykusundan uyanıp, hüsranlığa gözlerini açacaklardır.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 3:53 am