DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

*Hos Geldiniz* Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed * Deyip OYLE CIKIN iNSALLAH
DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

Saat

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Cuma Tem. 28, 2017 10:45 pm tarihinde online oldu.

Dua Kuran-i Kerim Dinle

En çok konu başlayanlar

En son konular

» Sabah ve İkindi Namazından Sonra Nafile Namaz Kılınır mı?
Çarş. Haz. 27, 2012 9:16 am tarafından Admin

» Kur'an okumanın zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:33 am tarafından Admin

» İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:29 am tarafından Admin

» Vaktin Önemi ve Onu Boş Yere Harcamanın Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:26 am tarafından Admin

» Hadis Ezber Etkinlikleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:29 am tarafından Admin

» Namaz Dersleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:21 am tarafından Admin

» Regaip Kandili ile ilgili Hadisler
Perş. Mayıs 24, 2012 12:39 am tarafından Admin

» Regaib Kandili Nedir?
Perş. Mayıs 24, 2012 12:28 am tarafından Admin

» Üç Aylar İle İlgili Hadis-i Şerifler..
Perş. Mayıs 24, 2012 12:11 am tarafından Admin

Her gune ozel soz

Ezan Ve Namaz VakitleriEn iyi yollayıcılar

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 203 mesaj attılar bunda 142 konu

Toplam 12 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: vildankader@gmail.com

Cevşen-ül Kebir

Ey OguL

EY OGUL...... Bu yalan dünya mesakkat ve çile yeridir,sikintisiz çilesiz hayat hayat degildir,musibetlerse iyilerin hep pesindedir,dinle bütün nebiler neler çekmis EY OGUL...... Ademle havva akibet cennetten kovuldu,yakubunsa yillarca gözleri görmez oldu,eyyubun vücudunu habis kurtlar bürüdü,dert çekmeden kemale eremezsin EY OGUL...... ibrahim gibi ateslere atilmadikça,ismail gibi minada kurban olmadikça,yunus gibi baligin karninda kalmadikça ,gerçek müslüman olamazsin EY OGUL....... Aise gibi iftiraya ugramadikça,musa gibi kizildenize açilmadikça,yusuf gibi kardesler kuyuya atmadikça,sen dervis olamazsin EY OGUL..... Isa gibi çarmiha zulmle gerilmedikçe,süleyman gibi kus dilini bilmedikçe,nuh gibi tufanda gemiye binmedikçe,cennet ucuz degil kazanamazsin EY OGUL..... Hazreti ömer adaletle daim yogruldu,meryem magarada babasiz çocuk dogurdu,rabia ise bodrumda yilanla dost oldu,çile çekmeden alim olamazsin EY OGUL..... Veysel karani ise ana sözü dinlerdi,mevlana hak hak diye dönüp rabbe yöneldi,evliya çelebi hep diyar diyar gezerdi,rabbini aramadan bulamazsin EY OGUL.... Ali hem cengaverdi hemde çok cesaretli,yunus taptuka yillarca hizmet eyledi,imami azam elma suyunu içiverdi,gaflete dalmadan uyanamazsin EY OGUL..... Hazreti Muhammed gibi hicret etmedikçe,ayagina deve dikenleri batmadikça,magarayi örümcekler agla sarmadikça,hak dostuna komsu olamazsin EY OGUL.... Peygamberimize amcasi çok eziyet etti,nuhun oglu ise gemiye binmedi,kabil kardesini vurup nefsine yenildi,düsman uzakta deme en yakinin EY OGUL..... Bütün çileler bosuna çekilmedi,aciyla sabirla biryerlere gelindi,hepside tek tek imtihana tabi tutuldu,kazananlar kevser suyundan içti EY OGUL...... Atese dayanacagin kadar günah isle,büyük ruhlar büyük aci çeker bunu belle,sen peygamberlerin kuranin yolunu izle,ne kadar haksizliga ugrasanda EY OGULLLLLLL....... Yazar: Nur Yuzlum________

  Kıyamet Alametleri

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 18/03/12

  Kıyamet Alametleri

  Mesaj  Admin Bir Ptsi Mart 26, 2012 9:23 pm

  Es seyyid mustafa El bedevinin kalem aldığı "kıyamet alametleri" adlı konusunu siz kardeşlerimiz için maddeler halinde hazırlayıp kardeşlerimizin istifadelerine sunuyoruz...

  Kıyamet Alametleri


  1. Kıyamnetin yaklaştığının ilk alameti, Hazreti Muhammed (sav)'in ahir zamanda son peygamber olarak gönderilmesi ve ümmetinin zuhur etmesidir.

  2. Hainin emin sayılıp kendisine i'timad edilmesi, emin kimsenin ise hain sayılması

  3. Binaların Yükseltilmesi

  4. Camilerin süslenmesi

  5. Cehalet artması ( Ümmetin kuran ve ehadisi Nebeviyyeden uzaklaşıp cahil kalması )

  6. İlmin azalması, ( Yani hakiki ehli ilmin azalması demektir.)

  7. Çoçukların veya çoçuk tabiatlı insanların idareci olmaları.

  8. Kadınların çoğalması, erkeklerin azalması . Hatta o dereceye gelir ki ; elli kadıbna bir erkek nezaret eder

  9. Zinanın çoğalması

  10. İçkinin ve onu içenlerin çoğalması

  11. Faizin çoğalması,( Ahir zamanda herkes, ister istemezbir şekilde faize bulaşacak .)

  12. Malların ganimet sayılması,( Yani umuma ait bir malın, şahıslar tarafından ganimet gibi helal sayılması )

  13.Zekatın ağır bir borç gibi görülmesi

  14.Evladın babasına tahakküm edip galib gelmesi ,

  15. Yağmurların,mevsiminin dışında yağması,

  16. Fey'in ( Ganimet malının ) hak sahibine taksim edilmeden helal sayılması,

  17.Düşman tarafından, ehli imanın içine fitne ve fesadın sokulması,

  18. Bu hallerden sonra ümmetin içine kıtlık ve bereketsizliğin baş gösterilmesi .

  Hazreti Abdullah İbn-i Abbas ( ra)'dan rivayet edildiğine göre; O şöyle demiştir : "Nebiy'yi Muhterem ( sav ), veda haccını ifa ettikten sonra, Kabe kapısının halkasını tuttu ve şöyle buyurdu :

  "Ey İnsanlar! Size kıyametin alametlerini haber vereyim mi? O esnada Selman (ar) kalktı ve dedi ki: Anam babam sana feda olsun ya Resullah! haber verin. Peygamber Efendimiz ( sav ) de kıyametin alametlerinden bazılarını şöyle sıraladı :
  1. Namazı zayi etmek ( Namazı kılmamak veya vaktinden te'hir etmek .)

  2. Hevay-ı nefse meyletmek. ( Nefsin gayr-i meşru hevesatına tabi olmak )

  3 .Zenginlere , zenginliklerinden dolayı saygıda bulunmak. Hazreti Selman dedi ki: Ya ResulALLAH bu hal olucak mı ? Peygamber Efendimiz ( sav ) : Evet, Muhammed'in nefsi yed-i kudretinde olan ALLAH'a kasem ederim ki , bunlar hep ahir zamanda vuku'a gelecek. İşte bu zaman ümmetimin başına gelince o vakitte ey selam !

  4. Zekat bir yük gibi kabul edilecek . ( Zekat verilmeyecek ya da müstehakkına verilmeyecek )

  5. Ganimet malları ( Yani umuma ait olan mallar ) şahsi mallar gibi helal sayılacak

  6. Yalancılar tasdik edilcek, doğruyu ve hakkı söyleyenler ise susturulacak, yalanlanacak

  7. Hain olanlar, işin başına getirilip, onlara güvenilecek

  8. Emin ve güvenilir insanlara i'timad edilmeyecek , işler ehliyetli kişilere verilmeyecek

  9.Ahir zamanda halka rüveybitler konuşacak Rüveybitler nedir? diye Resul-i Ekrem (sav)'e sorulunca cevaben :'onlar, çocuk ruhlu kimselerdir. ( Akli dengesi tam yerinde olmayıp istikametsiz kimselerdir ki bunlar konuşup millete yön verecek )

  10.İnsanların onda dokuzu hakkı inkar edecek

  11. Hakiki manada İslam kalmayacak, İslam'ın sadece ismi kalacak ( şimdi tam bu fitne asrında yaşıyoruz. Batıl şeylere,hak olarak kabul ediliyor. İslamiyyetsiz bir İSLAM telkin ediliyor. Ilımlı İslam adı altında dinde reform yapılmak isteniyor )

  12.Kuran kalkacak, sadece resmi, yani maddi şekli kalacak. ( Kuran'ın ismi saygıyla anılacak ,fakat içindeki hakikatler ve ilahi hükümler inkar edilecek, tahrif ve tebdil edilmeye çalışılacak. Şu anda aynısı bütün dünyada uygulanmaktadır. Ahkam-ı İlahiyye'yi ihtiva etmeyen bir kuran, halka kabul ettirilmeye çalışılmaktadır )

  13. Ümmetimin erkekleri şişmanlayacak ( O zamanda insanlar yemek- içmek gibi şehevani arzularına ve zevklerine dalacak , ubudiyyeti ve cihadı terk edecek )

  14. Kadınlarla meşveret yapılacak ( Kadınlar mescidlerde rey sahibi olacak, erkeklerin içine karışacak, fitne ve fuhşiyat çoğalacak, erkekler mağlup olucak )

  15. Minberlerde ve kürsüde çocuk çoluk ehliyetsiz kimseler millete hitab edecek ( Hakiki alimler ya kalmayacak veya susturulacak )

  16. Mescidlerde konuşmalar, genelde kadınlar yapıcak ( İşin başına naehil olanlar, çocuk ruhlu kimseler gelecek ve böyle mescidlerin konusunu, ekseriyyetle kadınlar teşkil edecek. Hali alem bunun şahididir )

  17. İşte o zamanda camiler ; kilise ve havralar gibi lenip tezyin edilcek . Camilerde saflar çoğalacak bununla beraber, kalbler birbirine kin ve buğzla dolu olacak. Kalb birliği ve hakiki İslam kardeşliği bozulacak. Muhtelif diller, ayrı ayrı şeyler söylenecek. Yani kelime-i hakta birleşmeyip heva-i nefislerinde tabi olucaklar
  Hazreti Selamn tekrar: Bunların hepsi olacak mı ? Ya ResulALLAH! diye sordu. Resul-i Ekrem ( sav ) Evet bunların hepsi ahir zamanda vuku'a gelecek ( Asrımız bu ihbarı gaybiy'yi tasdik etmiştir. Bunların aynen vuku'a geldiğini müşahede etmekteyiz. )

  Resul-i Ekrem (sav ) , böylece cevab verdikten sonra kasemle yemin ederek buyurdu ki : Muhammed (sav)'in nefsi yed-i olan ALLAH'a kasem ederim ki, bu işler meydana geldiği vakit, bu fitne-i ahir zaman döneminde hakiki mü'min olan kimseler öyle bir hale gelecek ki, cariyelerden daha zelil, daha mağlup olacak ( Sözleri dinlenmeyecek ) .Tuzun suda eridiği gibi , o mü'minlerin e( ehli hakkın ) da kalbleri cevflerinde eriyecek ( Bu şiddetli fitneye karşı ellerinden birşey gelmediği , bu münkeratı kaldırıp ona mani olamadkları için ) madden ve manen ezilecekler, hasretlerinden ve gamlarından çok şiddetli bir sıkıntı içinde kalacaklar

  18. Bu fitne-i ahir zamanda erkekler- erkeklerle iktifa edecek lutilik çoğalacak ( Şu anda olduğu gibi erkeğin erkekle evlenmesi resmen kabul edilecek ) Kadınlar kadınlarla iktifa edecek ( Zamanımızda olduğu gibi meşru evlenme yerine zina ve fuhşiyat bütün dünyada alenen yayılacak )

  İşte bu zamanda ey Selman! Fasık ümeralar ( idareciler ) işin başına gelir . Facir ( günahkar ve asi ) insalar vezir olarak şeçilir. Hainler ( Hem dine hemde millete hain olanlara ) i'timad edilir. Onlar işin başına gelir. Bunlar namazı zayi edip , ikame etmezler , şehevani arzularına tabi olurlar ( Bütün himmetleri batn ve fecrnlerinin arzusu tatmin etmek olur ) Eğer siz asra kavuşup o insanların dönemine rast gelirseniz, hareket tartınız şu olsun : Siz namazlarınızı te'hir ve ihmal etmeden vaktinde eda ediniz. ( Onların şerrinden uzak dur, ibadetlerinizle meşgul olun, ubudiyyetlerinizden taviz vermeyin )

  Bu zamanda doğru ve batıdan öyle esirler getirilecek ki, cisimleri insana benzer fakat kalbleri şeytanların kalblerine benzer . Bunlar öyle şefkatsiz ve merhametsiz kimselerdir ki ; ne küçüğü,ne büyüğe, hiç kimseye merhamet etmeycekler. ( ALLAHu Alem ! Bu hadisin bir manası şudur ki ;Alem-i İslam'ın başına öyle idareciler getirilecek ki bunların aslı ve faslı dışarıya yani Yahudi ve Hıristiyanlara dayanacak.Bunlar , Müslümanların başına musallat edilcek . Hakiki Müslümanlara karşı tahakküm ve zulme başlayacaklar, şefkatsiz olup, hem millete, hem memleketlerine,hemde dini mübin-i İslam'a hıyanet edecekler. Asrı hazır buna tam masadaktır )

  Ey Selman! Bu dönemde Müslümanların idarecileri Kabe-i Muazzama'yı sadece keyf, tenezzüh ve eğlence için haccedip ziyaret edecekler. Zenginleri ticaret fakirleri de dilencilik için hacca gelecekler. Kurralaları(hocaları ) ise riya ve gösteriş için hacca gelecekler.

  Selman (ra) Bütün bunlar ahir zamanda olacak mı ? Ey ALLAH'ın Resulü! diye sordu . Resul-i Ekrem (sav ) : Evet, Ya Selman! Bunların hepsi vuku'a gelecek, buyurdu ve şöyle devam etti:

  Nefsimden yed-i kudretinde olan ALLAH'a kasem ederim ki bu dönemde kizb, yalan, revaç bulup, yayılacak. İnsanlar, açıktan açığa utanmadan, sıkılmadan yalan söyleyeceklerdir.

  19. O dönemde kuyruklu yıldız zuhur edecek

  20.Kadın, ticarette kocasıyla beraber, ortaklık yapacak ( Kadınlar yuvalarından çıkıp ticarette,sanatta ,kısaca her işe erkeklerin içine girecek, her şeye parmaklarını sokacakalr ve böylece fitneye sebebiyyet verceklerdir.Asrımız buna tam şahiddir. )

  21.Bu dönemde çarşı ve pazarlar birbirine yakınlaşacak piyasalar birbirine benzeyecek. Sahabe-i İkram ; Pazarların birbirine yakınlaşması ne demektir ? diye sordu .Paygamber Efendimiz (sav) buyurdu ki ; Yani Müslümanların karı azalacak, kesada bereketsizliğe uğrayacak ( Çarşı, pazar ve işyerleri yan yana ve çokça açılacak ancak insanlar yine fakir, yine sıkıntıda olacaklar. Yani Müslümanların kazanç ve karlarının , servetlerinin ekserisi kafirlerin ve münafıkların cebine girecek, Müslümanların ticaretlerinden ve servetlerinden elde ettikleri kar ve kazan. onlata bırakılmayacak, zalimler tarafından gasbedilip Müslümanların aleyhinde kullanılacak . Asrımız buna şahiddir )

  İşte insanların,tam bu fitne içinde iken Cenab-ı Hak, azab olarak içinden küçük yılan ve akreplerin olduğu öyle şiddetli bir rüzgar gönderir ki , bunlar evvela ulema-isu'un ( Dinini dünyaya satıp, hakkı ketmeden alimlerin,din adamlarının ) kafasını koparacak. Zira bu din adamları ,bu ulema-i su , bu kadar münkeratşirk ve bid'atların gördükleri halde onlara mani olmadılar ve hakkı tebliğ etmediler. ( Bilakis kendileri de Kuran'ı , din-i mübin-i İslam'ı tahrife, tağriye ve ahkam-ı Kur'aniyye'yi değştirmeye yeltenip öncülük yaptılar. Asrımızdaki Ulema-i su ve meşayih-i su'un halleri buna şahiddir. Bu yüzden bela, öncelikle onlara gelir .)

  Hazreti Selman yine : Bu da olacak mı ? Ya ResulALLAH! deyince. Resul-i Ekrem (sav ) : Evet . Beni hak ile gönderen ALLAH'a kasem ederim ki ; bütün bunlar ahir zamanda meydana gelecek diye cevab verdi ...

  Merduveyn bu hadisi rivayet etmiştir.


  Es Seyyid Mustafa El Bedevi // Kıyamet Alametleri

  Çeviri: A. Özmen

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 3:01 am