DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

*Hos Geldiniz* Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed * Deyip OYLE CIKIN iNSALLAH
DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

Saat

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Cuma Tem. 28, 2017 10:45 pm tarihinde online oldu.

Dua Kuran-i Kerim Dinle

En çok konu başlayanlar

En son konular

» Sabah ve İkindi Namazından Sonra Nafile Namaz Kılınır mı?
Çarş. Haz. 27, 2012 9:16 am tarafından Admin

» Kur'an okumanın zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:33 am tarafından Admin

» İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:29 am tarafından Admin

» Vaktin Önemi ve Onu Boş Yere Harcamanın Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:26 am tarafından Admin

» Hadis Ezber Etkinlikleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:29 am tarafından Admin

» Namaz Dersleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:21 am tarafından Admin

» Regaip Kandili ile ilgili Hadisler
Perş. Mayıs 24, 2012 12:39 am tarafından Admin

» Regaib Kandili Nedir?
Perş. Mayıs 24, 2012 12:28 am tarafından Admin

» Üç Aylar İle İlgili Hadis-i Şerifler..
Perş. Mayıs 24, 2012 12:11 am tarafından Admin

Her gune ozel soz

Ezan Ve Namaz VakitleriEn iyi yollayıcılar

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 203 mesaj attılar bunda 142 konu

Toplam 12 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: vildankader@gmail.com

Cevşen-ül Kebir

Ey OguL

EY OGUL...... Bu yalan dünya mesakkat ve çile yeridir,sikintisiz çilesiz hayat hayat degildir,musibetlerse iyilerin hep pesindedir,dinle bütün nebiler neler çekmis EY OGUL...... Ademle havva akibet cennetten kovuldu,yakubunsa yillarca gözleri görmez oldu,eyyubun vücudunu habis kurtlar bürüdü,dert çekmeden kemale eremezsin EY OGUL...... ibrahim gibi ateslere atilmadikça,ismail gibi minada kurban olmadikça,yunus gibi baligin karninda kalmadikça ,gerçek müslüman olamazsin EY OGUL....... Aise gibi iftiraya ugramadikça,musa gibi kizildenize açilmadikça,yusuf gibi kardesler kuyuya atmadikça,sen dervis olamazsin EY OGUL..... Isa gibi çarmiha zulmle gerilmedikçe,süleyman gibi kus dilini bilmedikçe,nuh gibi tufanda gemiye binmedikçe,cennet ucuz degil kazanamazsin EY OGUL..... Hazreti ömer adaletle daim yogruldu,meryem magarada babasiz çocuk dogurdu,rabia ise bodrumda yilanla dost oldu,çile çekmeden alim olamazsin EY OGUL..... Veysel karani ise ana sözü dinlerdi,mevlana hak hak diye dönüp rabbe yöneldi,evliya çelebi hep diyar diyar gezerdi,rabbini aramadan bulamazsin EY OGUL.... Ali hem cengaverdi hemde çok cesaretli,yunus taptuka yillarca hizmet eyledi,imami azam elma suyunu içiverdi,gaflete dalmadan uyanamazsin EY OGUL..... Hazreti Muhammed gibi hicret etmedikçe,ayagina deve dikenleri batmadikça,magarayi örümcekler agla sarmadikça,hak dostuna komsu olamazsin EY OGUL.... Peygamberimize amcasi çok eziyet etti,nuhun oglu ise gemiye binmedi,kabil kardesini vurup nefsine yenildi,düsman uzakta deme en yakinin EY OGUL..... Bütün çileler bosuna çekilmedi,aciyla sabirla biryerlere gelindi,hepside tek tek imtihana tabi tutuldu,kazananlar kevser suyundan içti EY OGUL...... Atese dayanacagin kadar günah isle,büyük ruhlar büyük aci çeker bunu belle,sen peygamberlerin kuranin yolunu izle,ne kadar haksizliga ugrasanda EY OGULLLLLLL....... Yazar: Nur Yuzlum________

  Sabah Namazından Sonra 2

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 18/03/12

  Sabah Namazından Sonra 2

  Mesaj  Admin Bir Salı Mart 27, 2012 1:48 am  Ben ancak Senin rahmetine güveniyo­rum; günahlarımın hepsini bağışla, zira günahlan ancak Sen bağışlarsın. Tevbemi kabul et, zira Sen, tevbeleri kabul eden ve çok merhametli olansın.


  Uykuyu ve uyanık­lığı yaratan Allah'a hamd olsun.


  Beni sağ sâlim ve her uzvum yerli yerinde dirilten Allah'a hamd olsun.


  Şehâdet ederim ki, Allah ölüleri diriltir ve O her şeye gücü yetendir.


  Biz de, bütün mülk de, azîz ve celîl olan Allah'a ait olarak sabahladık. Hamd, Allah'a mahsustur; büyüklük ve azamet Allah'ındır. Yaratma da, emir de, gece de gündüz de, gece ile gündüzü mesken tutmuş her şey de yalnızca Allah'a aittir.


  Allahım, şu günün evvelini sulh-ü salâh, ortasını felah, so­nunu da her bakımdan muvaffakiyetli kıl.


  Senden dünyanın da, Ahiretin de hayrını istiyorum, ey merhamet edenlerin en mer­hametlisi!


  Allahım, tasadan ve hüzünden Sana sığınırım; acizlik­ten ve tembellik­ten de Sana sığını­rım; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırım; borca mağlub ol­maktan ve düş­manların kahrından da yine Sana sığınırım. (3 defa)


  Biz de, bütün mülk de, Allah'a ait olarak sabahladık; Onun ortağı yoktur; Ondan başka ilâh yoktur ve dönüş Onadır. Gökleri ve yeri belli bir sistemde yaratan, gayb ve şehâdet âlemini bilen, her şeyin Rabbi ve Sahibi olan Allahım, şehâ­det ederim ki, Senden başka ilâh yoktur. Nefsimin ve şeyta­nın şerrinden, onun ağından, nefsime bir kötülük yüklemek­ten veya bir müslümana kötülük dokundurmaktan Sana sığı­nırım. (4 defa)


  Yâ Hayy, yâ Kayyûm, rahmetin hür­metine Senden yar­dım diliyorum; her halimi ıslah et ve göz açıp kapayıncaya ka­dar olsun beni nefsi­me bırakma


  Allahım, Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edil­meğe ancak Sen lâ­yıksın; Sensin yar­dım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sa­hiplerinin en şefkatli­si; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenle­rin en eli açığı. Sen­sin her şeyin sahibi ve hakimi; Senin ortağın yoktur; Sensin eşi ve benzeri olmayan yegâne varlık. Senden başka her şey helake mahkûmdur. Sana, ancak Senin müsaaden ile itaat edilir ve yine ancak malumatın dahilinde isyan edilir.


  Sana itaat edilir, karşılığını verirsin, Sana isyan edilir, affe­dersin. Her şeye en yakın şahit Sen, en yakın koruyucu da Sensin. Nefislerin (arzularının) önüne geçersin; ve ense kök­lerinden yakalarsın. (İnsanların) yaptıklarını yazdın ve ecelle­rini takdir ettin


  Kalbler Sana akar; gizli Senin yanında ayandır. Helâl, Senin helâl kıldığın, haram da haram kıldığındır. Din, Senin teşri buyur­duğun; emir, Senin hükmettiğin; mahlûk, Senin mahlûkun; kul, Senin kulundur. Sen, Rauf ve Rahîm Allah'sın.


  Göklerin ve yerin kendisiyle parıldadığı, yüzünün nuru hür­metine, Senin olan her bir hak hürmetine ve Senden iste­yen kulların hürmetine, Senden beni şu sabah ve şu akşam affetmeni ve kudretinle ateşten korumanı diliyorum.


  Allah, bana yeter, Ondan başka ilâh yoktur. Ona tevekkül et­tim; O, Arş-ı Azîm'in Rabbi'dir. (7 defa)


  Rabb olarak Al­lah'tan, din olarak İs­lâm'dan, resul olarak da Hz. Muhammed (sav)'den razı olduk. Rabb olarak Al­lah'tan, din olarak İs­lâm'dan, nebî olarak da Hz. Muhammed (sav)'den razı oldum. (3 defa)


  Allahım, benim üzerimde veya mahlûkatından herhangi biri üzerinde şu saba­ha çıkan her nimet ancak Sendendir. Ortağın yoktur; hamd, Sana mahsus şükür de Sana hastır.


  Allahım, Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik ser­lerden Sana sığınırım.


  Allahım, şu sabaha Senden gelen bir nimet, afiyet ile ve gü­nahlarım örtülmüş olarak çıktım. (Öyleyse) dünyada ve Ahi-ret'te üzerimdeki nimetini, afiyetini ve günahlarımı örtmeni tamamla.


  Rabbim Allah, tevekkülüm de Allah'adır. Ondan başka ilâh yoktur. Ona tevekkül ettim. O, Arş-ı Azîm'in Rabbi'dir.


  Yüce ve azamet sahibi Allah'tan başka ilâh yoktur. O, ne dilemişse ol­muş, olmamasını dilediği şey de olmamıştır. Biliyo­rum ki, Allah'ın her şeye gücü ye­ter ve Allah, ilmiy­le her şeyi kuşat­mıştır.


  Allahım, Sen Rabbimsin, Sen­den başka ilâh yok; Sana tevek­kül ettim; Sen, Arş-ı Azîm'in Rab-bi'sin. Allah, neyi dilediyse o olmuş, olmamasını dilediği şey de olmamıştır; güç ve kuvvet, yüce ve azamet sahibi olan Allah'ındır.


  Allahım, nefsimin ve perçemlerinden tuttuğun her canlının şerrinden Sana sığınınm. "Şüphesiz ki Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir."


  Biz de, bütün mülk de Allah'a ait olarak sabahladık. Hamd, Allah'a mahsustur. Başka ilâh yoktur, ancak Allah vardır. Onun ortağı yoktur; mülk ve hamd Ona aittir. Onun her şe­ye gücü yeter.


  Rabbim, bugün ve daha sonraki günle­rin hayrını Senden ister, bugün ve daha sonraki günlerin şer­rinden ise Sana sığı­nırım.


  Rabbim, tembellikten ve ihtiyarlığın dertlerinden Sana sığı­nırım.


  Rabbim, Cehennem'deki ve kabirdeki azaptan Sana sığını­rım.


  Allahım, bedenime afiyet ver; Allahım, kulağıma afiyet ver; Allahım, gözüme afiyet ver. Senden başka ilâh yoktur. (3 defa)


  Allahım, Sana sığınırım küfürden ve fakirlikten. Allahım, Sana sığınırım kabir azabından. Senden başka ilâh yoktur. (3 defa)


  Allah'a hamd ederek teşbih ede­rim. Kuvvet ancak Allah'ındır. Allah her ne dilediyse ol­muş, olmamasını dilediği şey de ol­mamıştır. Biliyo­rum ki, Allah'ın her şeye gücü yeter ve Allah, ilmiyle her şeyi kuşatmıştır.


  İslâm fıtratı ve ihlâs kelimesi ile, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in dini üzerinde ve müşriklerden olmaksızın Hakk'a yönelen ve Müslüman olan atamız İbrahim (a.s)'in milletinden olarak sabaha erdik.


  Allahım, tembellikten, kocamaktan, ihtiyarlığın dertlerin­den, dünyanın fitnesinden ve Ahiret azabından Sana sığını­rım. Biz de, bütün mülk de, Alemlerin Rabbi olan Allah'a ait olarak sabahladık.


  Allahım, Senden bugünün hayrını, fet­hini, yardımını, nuru­nu, bereket ve hida­yetini istiyor, bugün­de ve bundan sonra­ki günlerde olanların şerrinden Sana sığı­nıyorum.


  Allah'tan başka ilâh yoktur. Allah büyüktür; başka ilâh yok­tur, ancak Allah vardır. Allah'tan başka ilâh yoktur; Onun ortağı bulunmaz. Allah'tan başka ilâh yoktur. Hamd ve mülk Ona mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur; havi ve kuvvet ancak Allah'ın elindedir.


  Allahım, dünyada ve Âhiret'te Senden afiyet istiyorum.


  Allahım, dinimde ve dünyamda, ailemde ve malımda Sen­den afv ve afiyet istiyorum.


  Allahım, ayıplarımı ört ve beni korkularımdan emin kıl.


  Allahım, önüm­den ve arkamdan, sağımdan, solum­dan ve üstümden (gelecek tehlikeler­den) beni koru ve ayağımın altından derdest edilmek­ten de Senin aza-matine sığınırım.


  Allah'ı her türlü eksiklikten tenzih eder ve Ona hamd ede­rim. Azîm olan Allah, her türlü eksiklikten münezzehtir. (100 defa)


  Allah, her türlü eksiklikten münezzehtir; hamd, Allah'a mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur. Allah büyüktür. (100 defa)


  Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ve nezdinden mağfiret ve niyaz istiyorum.


  Allahım, imanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle. Allahım, Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyorum.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 3:01 am