DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

*Hos Geldiniz* Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed * Deyip OYLE CIKIN iNSALLAH
DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

Saat

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Cuma Tem. 28, 2017 10:45 pm tarihinde online oldu.

Dua Kuran-i Kerim Dinle

En çok konu başlayanlar

En son konular

» Sabah ve İkindi Namazından Sonra Nafile Namaz Kılınır mı?
Çarş. Haz. 27, 2012 9:16 am tarafından Admin

» Kur'an okumanın zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:33 am tarafından Admin

» İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:29 am tarafından Admin

» Vaktin Önemi ve Onu Boş Yere Harcamanın Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:26 am tarafından Admin

» Hadis Ezber Etkinlikleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:29 am tarafından Admin

» Namaz Dersleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:21 am tarafından Admin

» Regaip Kandili ile ilgili Hadisler
Perş. Mayıs 24, 2012 12:39 am tarafından Admin

» Regaib Kandili Nedir?
Perş. Mayıs 24, 2012 12:28 am tarafından Admin

» Üç Aylar İle İlgili Hadis-i Şerifler..
Perş. Mayıs 24, 2012 12:11 am tarafından Admin

Her gune ozel soz

Ezan Ve Namaz VakitleriEn iyi yollayıcılar

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 203 mesaj attılar bunda 142 konu

Toplam 12 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: vildankader@gmail.com

Cevşen-ül Kebir

Ey OguL

EY OGUL...... Bu yalan dünya mesakkat ve çile yeridir,sikintisiz çilesiz hayat hayat degildir,musibetlerse iyilerin hep pesindedir,dinle bütün nebiler neler çekmis EY OGUL...... Ademle havva akibet cennetten kovuldu,yakubunsa yillarca gözleri görmez oldu,eyyubun vücudunu habis kurtlar bürüdü,dert çekmeden kemale eremezsin EY OGUL...... ibrahim gibi ateslere atilmadikça,ismail gibi minada kurban olmadikça,yunus gibi baligin karninda kalmadikça ,gerçek müslüman olamazsin EY OGUL....... Aise gibi iftiraya ugramadikça,musa gibi kizildenize açilmadikça,yusuf gibi kardesler kuyuya atmadikça,sen dervis olamazsin EY OGUL..... Isa gibi çarmiha zulmle gerilmedikçe,süleyman gibi kus dilini bilmedikçe,nuh gibi tufanda gemiye binmedikçe,cennet ucuz degil kazanamazsin EY OGUL..... Hazreti ömer adaletle daim yogruldu,meryem magarada babasiz çocuk dogurdu,rabia ise bodrumda yilanla dost oldu,çile çekmeden alim olamazsin EY OGUL..... Veysel karani ise ana sözü dinlerdi,mevlana hak hak diye dönüp rabbe yöneldi,evliya çelebi hep diyar diyar gezerdi,rabbini aramadan bulamazsin EY OGUL.... Ali hem cengaverdi hemde çok cesaretli,yunus taptuka yillarca hizmet eyledi,imami azam elma suyunu içiverdi,gaflete dalmadan uyanamazsin EY OGUL..... Hazreti Muhammed gibi hicret etmedikçe,ayagina deve dikenleri batmadikça,magarayi örümcekler agla sarmadikça,hak dostuna komsu olamazsin EY OGUL.... Peygamberimize amcasi çok eziyet etti,nuhun oglu ise gemiye binmedi,kabil kardesini vurup nefsine yenildi,düsman uzakta deme en yakinin EY OGUL..... Bütün çileler bosuna çekilmedi,aciyla sabirla biryerlere gelindi,hepside tek tek imtihana tabi tutuldu,kazananlar kevser suyundan içti EY OGUL...... Atese dayanacagin kadar günah isle,büyük ruhlar büyük aci çeker bunu belle,sen peygamberlerin kuranin yolunu izle,ne kadar haksizliga ugrasanda EY OGULLLLLLL....... Yazar: Nur Yuzlum________

  Sabah Namazından Sonra 1

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 18/03/12

  Sabah Namazından Sonra 1

  Mesaj  Admin Bir Salı Mart 27, 2012 1:50 am  Allahım, selam Sensin, selam ve selamet de Sendendir. Çok yücesin, hayrın ve bereketin sınırsızdır ya Ze'l-Celâli ve'l- İkram.


  Allah'ı tüm noksan sıfatlardan tenzih ederim; bütün hamdler, övgüler, Âlemlerin Rabbi Allah'adır; Allah'tan başka tan­rı yoktur; Allah çok büyüktür; güç ve kuvvet, yüce ve kuvvet sahibi olan Allah'ındır.


  Sonra Ayetü'l-Kürsî'yi okur. Ayetü'l-Kürsî'nin me­ali: "Allah ki, On­dan başka ilâh yoktur; dâima diri, (yarattıklarını) koruyup yöneten ve hayatlarını devam ettirendir. Ona ne uyuklama arız olur, ne de uyku. Göklerde ne var­sa, yerde ne varsa hepsi Onundur. İz­ni olmadan kim Onun katında şe­faatte bulunabilir? Önlerinde ne varsa, arkalarında ne varsa, hepsini bilmekte­dir. Onun ilminden, kendisinin dilediği miktarın dışında bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü, gökleri ve yeri kaplamış­tır. (Gökleri ve yeri) koruyup gözetmek, Ona ağır gelmez. O, yücedir, azamet sahibidir."


  Bundan sonra 33'er defa "Sübhânallah", "Elhamdülillah", "Allahu Ekber" çekilir. Sonra dua eder. Duadan sonra da 100 defa "Lâ ilahe illal­lah" der.


  Sonra istiâze ile besmele çeker. Bun­ların manaları şöyle­dir: "(Allah'ın rahme­tinden) kovulmuş şeytandan Allah'a sı­ğınırım. Rahman ve Rahîm Allah'ın adıy­la."


  Bunu takiben şu duaları okur: Allahım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötü­lüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini iti­raf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira gü­nahları bağışlayan ancak sensin. (3 defa)


  Adı(nın anılması)yla ne yerde ne de gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın ismiyle ki, O Semî ve Alîm'dir.(3 defa)


  Mahlûkâtının şerrin­den Allah'ın tasta­mam kelimelerine sı­ğınının. (1 defa)


  (Allah'ın rahme­tinden) kovulmuş şeytanın şerrin­den, her şeyi işiten ve bilen Allah'a sı­ğınırım. (3 defa)


  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla.."O, öyle Allah'tır ki, Ondan başka ilâh yoktur. Görül­meyeni ve görüleni bilendir. O, Rah­man, Rahîm'dir. * O, öyle Allah'tır ki, Ondan başka ilâh yoktur. Melik (her şeyin hükümdarı), Kuddûs (her şeyi tertemiz ya­pan ve her türlü kiri gideren ve Kendisi her türlü lekeden münez­zeh), Selâm (esenlik veren), Mü'min (emniyete erdiren), Mühey-min (her şeyi gözetip koruyan), Azîz (üstün, gâlib), Cebbar (kulla­rını iradesi istikametine yönelten), Mütekebbir (yegâne büyüklük ve azamet sahibi)'dir. Allah, kendisine şirk koşup durduklarından ve şirk koşmalarından münezzehtir. * O, (her şeyi) Yaratan, mah­lûkuna belli mertebelerden ve süzgeçlerden geçirerek varlık, ahenk ve en güzel şekli verendir. Onundur en güzel isimler. Göklerde ve yerde ne varsa, Onu tesbih eder. O Azîz'dir, Hakîm'dir."


  "De ki: O Allah birdir. * Allah, Samed'dir (her şey Ona muhtaç, fakat O, hiçbir şeye muhtaç değildir). * Doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. * Hiçbir şey Onun dengi olmamıştır." (3 defa)


  "De ki: Karanlığı yarıp sabahı getiren Rabb'e sığınırım, * Mahlûkatının şerrinden; * Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden; * Düğümlere üfleyenlerin şerrinden; * Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden." (3 defa)


  "De ki: Sığınırım insanların Rabbi'ne, * İnsanların Meli­ki'ne, * Insanların İlâhı'na, * O sinsi mi sinsi vesvese verip duranın şerrinden ki, * İnsanların göğüslerine fısıldar durur, * Cinlerden ve insanlardan olur." (3 defa)


  "Akşama girer ve sabaha ererken Allah'ı tesbih edin. * Göklerde ve yer­de, geceye girildi­ğinde de, öğleye ulaştığınızda da hamd, Ona mahsustur. * Ölüden diriyi çıkarıyor; diriden de ölüyü çıkarıyor ve ölümünden sonra da ye­ri diriltiyor. Siz de (topraktan) işte böyle çıkarılacaksınız."


  Allahım, Senin inayetinle sabahladık, Senin inayetinle ak­şamladık, Senin inayetinle yaşar Senin izninle ölürüz ve dö­nüş Sanadır.


  Hamd, bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a mahsustur. Dönüş, Onadır.


  Senden başka ilâh yoktur. Senin ortağın da bulunmaz.


  Seni (Sana yakışmayacak her şeyden) tenzih ederim. Alla­hım, günahımı bağış­lamanı diler ve rah­metini dilenirim.


  Allahım, ilmimi artır ve bana hidâyet verdikten sonra kal­bimi kaydırma; ka­tından bana rahmet lütfet; şüphesiz ki Sen, çok lütuf kârsın.


  Allahım, Efendimiz Muhammed'e ve Efendimiz Muhammed'in ailesine; Efendimiz İbrahim'e ve Efendimiz İbra­him'in ailesine salât ettiğin gibi salât et. Şüphesiz Sen, her bakımdan hamde lâyık ve sânı yüce olansın. (10 defa)


  Allahım, Efendimiz İbrahim'e ve Efendimiz İbrahim'in aile­sine bereket ihsan ettiğin gibi, Efendimiz Muhammed'e ve Efendimiz Muhammed'in ailesine de bereket ihsan et. Şüp­hesiz Sen, her bakımdan hamde lâyık ve sânı yüce olansın. (10 defa)


  Allahım, Senden başka ilâh olmadığına ve Muhammed (sav)'in Senin kulun ve resulün olduğuna; Seni, hamele-i arşını, melekleri­ni ve bütün mahlûkatını şahit tutarak sabahladım. (3 defa)


  Buyur Allahım buyur, emrine geldim. Hayır, Senin elinde­dir; Senden gelir ve yine Sana döner.


  Allahım, bir söz söylemiş, bir yemin etmiş, bir nezir yapmış veya bir amel işlemiş olmayayım ki, hepsini Sen önceden di­lemiş olmayasın. Neyi ki diledin, o olmuştur; olmamasını di­lediğin şey de olmamıştır. Güç ve kuvvet ancak Sendendir; şüphesiz Senin her şeye gücün yeter.


  Allahım, yaptığım her duâ, Senin rah­met ettiğin, ettiğim her lanet'te Senin lanet ettiğin kimsenin üzerine olsun. Sen, dünyada ve Ahiret'te benim dostum ve velimsin; beni Müs­lüman olarak öldür ve sâlih kulların arasına ilhak buyur.


  Allahım, Senden, muzır bir şeye ve saptırıcı bir fitneye uğramaksızın, kazaya rızâ, ölümden sonra rahat bir hayat, ce­mâline bakma lezzeti ve Sana kavuşma şevki istiyorum ve zulmetmekten ya da zulme uğramaktan, düşmanlık etmek­ten veya düşmanlığa maruz kalmaktan, hata işlemekten ve­ya, bağışlanmayacak bir günaha girmekten Sana sığınırım.


  Gökleri ve yeri yaratan, gayb ve şehâdet âlemini bi­len, celâl ve ikram sahibi Allahım, Sana şu dünya ha­yatında söz veriyor ve Seni şâhid tutu­yorum. Sen, şâhid olarak yetersin.


  Ben şehâdet ederim ki, senden başka ilâh yoktur; birsin, ortağın bulunmaz; mülk senindir, hamd sana mahsustur. Sen her şeye gücü yetensin.


  Ve yine şehâdet ederim ki, Muhammed (sav) Senin kulun ve resulündür. Vaadinin hak, Senin huzuruna çıkmanın da hak olduğuna, Kıyamet saatinin geleceğine bunda hiç şüphe ol­madığına ve kabirdekileri dirilteceğine de şehâdet ederim. Beni nefsimle başbaşa bırakırsan, (bu takdirde) beni zaafa, muhtaçlığa, günaha ve hataya itmiş olursun.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 3:23 am