DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

*Hos Geldiniz* Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammed * Deyip OYLE CIKIN iNSALLAH
DOLUNAY FM ISLAMI FORUM

Saat

Giriş yap

Şifremi unuttum

Kimler hatta?

Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok


Sitede bugüne kadar en çok 67 kişi Cuma Tem. 28, 2017 10:45 pm tarihinde online oldu.

Dua Kuran-i Kerim Dinle

En çok konu başlayanlar

En son konular

» Sabah ve İkindi Namazından Sonra Nafile Namaz Kılınır mı?
Çarş. Haz. 27, 2012 9:16 am tarafından Admin

» Kur'an okumanın zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:33 am tarafından Admin

» İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:29 am tarafından Admin

» Vaktin Önemi ve Onu Boş Yere Harcamanın Zararları
Çarş. Haz. 27, 2012 8:26 am tarafından Admin

» Hadis Ezber Etkinlikleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:29 am tarafından Admin

» Namaz Dersleri
Perş. Mayıs 24, 2012 1:21 am tarafından Admin

» Regaip Kandili ile ilgili Hadisler
Perş. Mayıs 24, 2012 12:39 am tarafından Admin

» Regaib Kandili Nedir?
Perş. Mayıs 24, 2012 12:28 am tarafından Admin

» Üç Aylar İle İlgili Hadis-i Şerifler..
Perş. Mayıs 24, 2012 12:11 am tarafından Admin

Her gune ozel soz

Ezan Ve Namaz VakitleriEn iyi yollayıcılar

Istatistikler

Kullanıcılarımız toplam 203 mesaj attılar bunda 142 konu

Toplam 12 kayıtlı kullanıcımız var

Son kaydolan kullanıcımız: vildankader@gmail.com

Cevşen-ül Kebir

Ey OguL

EY OGUL...... Bu yalan dünya mesakkat ve çile yeridir,sikintisiz çilesiz hayat hayat degildir,musibetlerse iyilerin hep pesindedir,dinle bütün nebiler neler çekmis EY OGUL...... Ademle havva akibet cennetten kovuldu,yakubunsa yillarca gözleri görmez oldu,eyyubun vücudunu habis kurtlar bürüdü,dert çekmeden kemale eremezsin EY OGUL...... ibrahim gibi ateslere atilmadikça,ismail gibi minada kurban olmadikça,yunus gibi baligin karninda kalmadikça ,gerçek müslüman olamazsin EY OGUL....... Aise gibi iftiraya ugramadikça,musa gibi kizildenize açilmadikça,yusuf gibi kardesler kuyuya atmadikça,sen dervis olamazsin EY OGUL..... Isa gibi çarmiha zulmle gerilmedikçe,süleyman gibi kus dilini bilmedikçe,nuh gibi tufanda gemiye binmedikçe,cennet ucuz degil kazanamazsin EY OGUL..... Hazreti ömer adaletle daim yogruldu,meryem magarada babasiz çocuk dogurdu,rabia ise bodrumda yilanla dost oldu,çile çekmeden alim olamazsin EY OGUL..... Veysel karani ise ana sözü dinlerdi,mevlana hak hak diye dönüp rabbe yöneldi,evliya çelebi hep diyar diyar gezerdi,rabbini aramadan bulamazsin EY OGUL.... Ali hem cengaverdi hemde çok cesaretli,yunus taptuka yillarca hizmet eyledi,imami azam elma suyunu içiverdi,gaflete dalmadan uyanamazsin EY OGUL..... Hazreti Muhammed gibi hicret etmedikçe,ayagina deve dikenleri batmadikça,magarayi örümcekler agla sarmadikça,hak dostuna komsu olamazsin EY OGUL.... Peygamberimize amcasi çok eziyet etti,nuhun oglu ise gemiye binmedi,kabil kardesini vurup nefsine yenildi,düsman uzakta deme en yakinin EY OGUL..... Bütün çileler bosuna çekilmedi,aciyla sabirla biryerlere gelindi,hepside tek tek imtihana tabi tutuldu,kazananlar kevser suyundan içti EY OGUL...... Atese dayanacagin kadar günah isle,büyük ruhlar büyük aci çeker bunu belle,sen peygamberlerin kuranin yolunu izle,ne kadar haksizliga ugrasanda EY OGULLLLLLL....... Yazar: Nur Yuzlum________

  Akşam Namazından Sonra 2

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 207
  Kayıt tarihi : 18/03/12

  Akşam Namazından Sonra 2

  Mesaj  Admin Bir Salı Mart 27, 2012 2:09 am  Allahım, dinim, dünyam, ailem ve malımda Senden af ve afiyet istiyorum. Allahım ayıplarımı ört ve beni korkularım­dan emin kıl.


  Allahım, önümden ve arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden (gelecek tehlikelerden) beni koru ve ayağımın al­tından derdest edilmekten de Senin azametine sığınırım.


  Rabb olarak Allah'tan, din olarak İslâm'dan, resul olarak Hz. Muhammed (s.a.v)'den razı olduk. Rabb olarak Al­lah'tan, din olarak İslâm'dan, nebî olarak da Hz. Muham­med (s.a.v)'den razı oldum. (3 defa)


  Allahım, bedenime afiyet ver; Allahım kulağıma afiyet ver; Allahım gözüme afiyet ver; Senden başka ilâh yoktur.


  Allahım, küfür ve fakirlikten Sana sığı­nırım. Allahım, kabir azabından Sana sığı­nırım; Senden başka ilâh yoktur. (3 defa)


  Allah'ı her türlü eksiklikten tenzih eder ve Ona hamd ederim. Kuvvet ancak Allah'ın elindedir. Allah ne dilerse olur, olmamasını dilediği şey de olmaz. Bilirim ki, Allah her şeye kadirdir ve ilmiyle her şeyi ihata etmiştir.


  İslâm fıtratı, ihlâs kelimesi Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in dini ve müşriklerden olmayan atamız hanif Müslü­man Hz. İbrahim (as)'in milleti üzerine akşamladık. Yâ Hayy, yâ Kayyûm. Rahmetin hürmetine Senden yardım is­tiyorum, bütün işlerimi düzelt; beni nefsimle göz açıp kapa­yıncaya kadar dahi olsa baş başa bırakma.


  Allahım, Sen zik­redilmeye en lâyık olansın, ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın, (yar­dım) istenilenlerin en çok yardım edeni, saltanat ve güç sahiplerinin en şefkatlisi, ken­disinden bir şeyler dilenilenlerin en cömerdi, verenle­rin en eli açığı, her şeyin sahibi Sen­sin. Senin ortağın yoktur; eşi ve ben­zeri olmayan ye­gâne varlık Sen­sin. Senin zatın­dan ve rızandan başka her şey helake mahkûmdur. Sana ancak Senin iznin ölçüsünde itaat edilir ve ancak ilmin dahilinde Sana isyan edilir. Sana itaat edilir, karşılığını verirsin, Sana isyan edilir, mağfiret edersin, her şeye en yakın şahit Sen, en yakın ko­ruyucu da Sensin, nefislerin (arzularının) önüne geçer ve perçemlerden tutarsın. İnsanların fiillerini yazdın ve ecelleri­ni takdir ettin. Kalbler Sana akar, gizli Senin yanında ayan­dır. Helâl Senin helâl kıldığın, haram da haram kıldığındır. Din, Senin teşrî buyurduğun; emir, Senin hükmettiğin;


  Mahlûk, Senin mahlûkun; kul, Senin kulundur. Sen, Rauf ve Rahîm olan Allah'sın.


  Göklerin ve yerin kendisiyle parıldadığı, yüzünün nuru hür­metine, Senin olan her bir hak hürmetine ve Senden iste­yen kulların hürmetine, Senden beni bu sabah ve bu akşam affetmeni ve kudretinle Cehennem ateşinden korumanı dili­yorum.


  "Allah bana yeter. Ondan başka ilâh yoktur. Ona tevekkül ettim. O, Arş-ı Azîm'in Rabbi'dir." (7 defa)


  Allahım, Sen be­nim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben Se­nin kulunum ve gücüm yettiğince Sana verdiğim ahd ve vaad üzerinde sabitim, işledikleri­min şerrinden Sa­na sığınırım. Üze­rimdeki nimetleri­ni itiraf eder; gü­nahlarımı da ikrar ederim. Beni ba­ğışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.


  Allah'tan başka ilâh yoktur; Allah büyüktür. Allah'tan baş­ka ilâh yoktur; O birdir. Allah'tan başka ilâh yoktur; Onun ortağı yoktur. Allah'tan başka ilâh yoktur; mülk ve hamd Ona mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur; güç ve kuvvet Allah'a mahsustur.


  Allahım, Senden imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ve nezdinden mağfiret ve rızâ istiyorum.


  Ne yerde ne gökte (adının anılması)yla hiçbir şeyin zarar ve­remeyeceği Allah'ın ismiyle ki, O Semî' ve Alîm'dir. (3 defa)


  Mahlûkâtının şerrinden Allah'ın tastamam kelimelerine sığı­nırım. (3 defa)


  "Akşama girerken ve sabaha ererken Allah'ı tesbih edin. * Göklerde ve yerde, geceye girildiğinde de öğleye ulaştığınız­da da hamd, Ona mahsustur. * Ölüden diriyi çıkarıyor diri­den de ölüyü çıkarıyor ve ölümünden sonra da yeri diriltiyor. İşte siz de (kabirlerden) böyle (diriltilip) çıkarılacaksınız."


  "Allah ki, Ondan başka ilâh yoktur; dâima diri, (yarat­tıklarını) koruyup-yöneten ve hayat­larını devam etti­rendir. Ona ne uyuklama arz olur, ne de uyku. Göklerde ne var­sa, yerde ne varsa hepsi Onundur. İz­ni olmadan kim Onun katında şe­faatte bulunabilir? Önlerinde ne varsa, arkalarında ne varsa, hepsini bilmektedir. Onun ilminden, kendisinin dilediği mik­tarın dışında bir şey kavrayamazlar. Onun kürsüsü, gökleri ve yeri kaplamıştır. (Gökleri ve yeri) koruyup gözetmek, Ona ağır gelmez. O, yücedir, azamet sahibidir."


  Biz ve bütün mülk, Allah'a ait olarak akşama ulaştık. Hamd Allah'a mahsustur. Allah'tan başka ilâh yoktur. O birdir. Or­tağı yoktur. Mülk ve hamd Ona mahsustur. Onun herşeye gücü yeter.


  Rabbim, bu gece­nin ve daha sonraki gecelerin hayrını Senden istiyor, bu gece ve daha sonraki gecelerin şerrinden sana sığınıyorum.


  Rabbim, tembel­likten ve ihtiyarlığın dertlerinden Sana sığınırım. Rabbim, Cehennem'deki ve kabirdeki azaptan Sana sığınırım.


  Allahım, tembellikten, kocamaktan, ihtiyarlığın dertlerin­den, dünyanın fitnesinden ve Ahiret azabından sana sığını­rım. Biz ve bütün mülk, Alemlerin Rabbi olan Allah'a ait ola­rak akşamladık.


  Allahım, Senden bu gecenin hayrını, fethini, yardımını, nu­runu, bereket ve hidayetini istiyor, bu gecenin şerrinden ve daha sonraki gecelerin şerrinden Sana sığınıyorum.


  Allahım, imanı bi­ze sevdir ve onu kalblerimizde tez­yin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çir­kin göster; bizleri rüşde erenlerden eyle.


  Allahım, Senden, Seninle mutmain olmuş, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana ra­zı ve ihsanına ka­naat eden bir nefis istiyorum.

   Forum Saati Ptsi Ocak 21, 2019 3:45 am